• ELIMINACJE REJONOWE KONKURSU "LITERATURA I DZIECI"
          • ELIMINACJE REJONOWE KONKURSU "LITERATURA I DZIECI"

          • Dnia 17.11.2023 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie odbyły się eliminacje rejonowe Konkursu „Literatura i dzieci”. W tym roku nosił on hasło „Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki”. Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów z klas I-VI. Wystąpili oni w dwóch kategoriach - recytacja i piosenka. Rywalizacja pośród uczestników była bardzo zacięta, a przez gęste sito eliminacji następujący uczniowie naszej szkoły nominowani zostali do finału konkursu:

            - w kategorii recytacja w grupie wiekowej klas I-III: Iga Zając z klasy II

            - w kategorii piosenka w grupie wiekowej klas IV-VI: Nadia Rogóz z klasy IV

            Ponadto dwie uczennice klasy IV, Julia Spiss i Emilia Wacek zostały wyróżnione w kategorii recytacja.
            Serdecznie gratulujemy sukcesów!

            W przerwie pomiędzy kolejnymi częściami eliminacji zainteresowani uczniowie mieli możliwość relaksacji i rozładowania stresu wykonując prace plastyczne. Nasze reprezentantki ochoczo brały w nich udział.
             

        • WIZYTA MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU
          • WIZYTA MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

          • 6 grudnia przedszkolaków odwiedził długo wyczekiwany gość - Św. Mikołaj, przynosząc wspaniałe prezenty. Wizyta Mikołaja w przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Już od rana towarzyszyła nam atmosfera radości oraz nutki niepewności, czy aby na pewno byliśmy grzeczni przez cały rok. Zaraz po śniadaniu zebraliśmy się w sali, by podczas wspólnych zabaw i śpiewu oczekiwać tajemniczego przybysza w czerwonej czapce z długa brodą i workiem pełnym prezentów. Mikołaj swoje przybycie obwieścił dźwiękiem dzwonka. Przedszkolaki ubrane w czapki Świętego Mikołaja bardzo ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenki, wyrecytowały wierszyki. Każde dziecko złożyło obietnice, iż kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne. Św. Mikołaj wszystkich obdarzył prezentami i obiecał, że za rok na pewno przedszkolaków odwiedzi. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku....

        • DRUGI KIERMASZ MIKOŁAJKOWY
          • DRUGI KIERMASZ MIKOŁAJKOWY

          • Książka to zawsze świetny prezent!

            Dziś, w towarzystwie Świętego Mikołaja, klasa 8 zainaugurowała Drugi Kiermasz Mikołajkowy. Czyli sprzedaż książek we współpracy z Księgarnią w Tuliszkowie*.

            Na kiermaszu mogą kupić książki i młodsi uczniowie, i ci starsi. Bogaty asortyment: książek, malowanek, repetytoriów jest na każdą kieszeń, gdyż najtańsze pozycje można zakupić już od 3,90 zł. Wiele z nich porusza tematykę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

            Drugi Kiermasz Mikołajkowy usytuowany jest na przeciw sali bibliotecznej. Sprzedaż prowadzą uczniowie klasy 8 rozwijając swoje kompetencje miękkie.

            Zapraszamy codziennie, od trzeciej przerwy (tj 10.35  - 10.45) przez kolejne dwie przerwy międzylekcyjne do 12.40.

            Kup dla siebie, kup dla bliskich….. Książka to zawsze świetny prezent!

            Zapraszamy i zachęcamy do obejrzenia propozycji kiermaszowych

            Klasa 8, wraz z Wychowawczynią oraz Opiekunem Biblioteki Szkolnej

            * 10% kwoty sprzedanej w naszej szkole Księgarnia w Tuliszkowie przeznacza na książki dla naszej placówki. W taki sposób możemy także wzbogacać księgozbiór biblioteki szkolnej.

             

        • MIKOŁAJ DLA HOSPICJUM
          • MIKOŁAJ DLA HOSPICJUM

          • Kolejny rok braliśmy udział w akcji zbiórki darów na paczki mikołajowe dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie. Uczniowie, nauczyciele i rodzice bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem gromadzili różnorodne artykuły, które doręczyliśmy do hospicjum. Wierzymy w to, że nasza bezinteresowna pomoc może spowodować, aby świat nieuleczalnie chorych dzieci nabrał kolorów i radości. Szkolne Koło Wolontariatu składa podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie w dzieleniu się dobrocią z innymi.

        • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

          • Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Z tej okazji przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały również historię ich święta i bawiły się do znanych misiowych przebojów, wykonały ciekawe prace plastyczne. Po obiedzie udały się do miejsca, gdzie misów co nie miara, a mianowicie do biblioteki, gdzie poznały wielu misiowych bohaterów literackich. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwie, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

          • KONKURS "JESIENNY WIANEK"

          • Podczas długich, jesiennych wieczorów, w zaciszu domowym powstały niezwykle barwne wianki, które ozdobiły szkolny korytarz. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Wianki były piękne i kolorowe, wszyscy wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Wszystkie  dzieci, które brały  udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody. Mamy nadzieję, że wspólna zabawa z rodzicami przy zbieraniu darów jesieni i robieniu wianków dostarczyła dużo radości. Dziękujemy za zaangażowanie.

        • ANDRZEJKI W KLASACH I-III
          • ANDRZEJKI W KLASACH I-III

          • Jest taki jesienny dzień w roku, kiedy dni są coraz krótsze, zmierzch zapada wcześniej, zaczynamy odpalać świeczki i przelewamy wosk przez klucz. Ten wieczór to oczywiście Andrzejki. Przypadają one na noc pomiędzy 29 a 30 listopada czyli w wigilię świętego Andrzeja. To wieczór wróżb i magii, jednak niech nas nic nie zmyli, to święto wywodzi się z kultury chrześcijańskiej. Dawniej wierzono, że w tym szczególnym okresie na ziemi pojawiają się duchy, które są w stanie objawić nam przyszłość. Za pomocą patrona niezamężnych kobiet, czyli świętego Andrzeja, miały się one dowiedzieć, kiedy mogą się spodziewać swojego ślubu oraz kto zostanie ich wybrankiem serca. W dzisiejszych zabawach biorą udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dlatego wszyscy uczniowie tego dnia celebrowali to święto. W  rytmach muzyki oddawali się swobodnym pląsom na parkiecie, a starsi uczniowie umilali nam czas wróżąc i przepowiadając przyszłość. Wszystkim towarzyszyła dobra zabawa, radość i  uśmiech.

        • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ W KLASACH I-III
          • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ W KLASACH I-III

          •  Bogactwem człowieka są: uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo"        (P.Bosmans)

            Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypadający na 21 listopada obchodziliśmy bardzo wyjątkowo. To święto, które na dobre zagościło w naszych szkolnych kalendarzach. W tym dniu cała społeczność szkolna jednoczyła się by celebrować uprzejmość, poznać wartość miłych gestów czy słów. Dobre uczynki "DAJĄ MOC"- potrafią sprawić, że świat staje się lepszy, wrażliwszy, jest miejscem pełnym życzliwości i wzajemnego szacunku. Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej przygotowali radosną akademię. Dowiedzieliśmy się, że empatia, czułość, współczucie i wrażliwość procentują, a dobro, które damy bliźniemu zawsze do nas powróci. Tego dnia częściej uśmiechaliśmy się do siebie, byliśmy mili i uprzejmi, pomagaliśmy sobie wzajemnie. Robiliśmy dobre uczynki i piękne rzeczy. Pan dyrektor ukoronował uczennice, które zostały wybrane na Królowe Życzliwości. Zostały nimi w tym roku: Estera Zaleska, Iga Zając i Izabela Miąsik. Z zaszczytem przez cały dzień uczennice nosiły korony na głowie. Uczniowie klas I-III wzięli również udział w konkursie plastycznym pod hasłem Przyjaźń to magia" wykonując oryginalne prace plastyczne. Zwycięzcy w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody. I miejsce Kacper Wilk z kl.III, II miejsce Iga Zając z kl. II, III miejsce Wiktoria Jakubczyk z kl. II Wyróżnienie Szymon Kozieł z kl. III

            Życzliwość jest kluczem do bycia lepszym człowiekiem. Chcemy być lepszymi osobami dlatego podjęliśmy Challenge 30 dniowej Życzliwości. Codziennie w serduszkach zapisujemy co dobrego zrobiliśmy dla siebie i innych.                                                                                                 

        • PODSUMOWANIE KONKURSU RECYTATORSKIEGO "POEZJA WISŁAWY SZYMBORSKIEJ"
          • PODSUMOWANIE KONKURSU RECYTATORSKIEGO "POEZJA WISŁAWY SZYMBORSKIEJ"

          • Konkurs został zorganizowany przez GBP - filia w Straszydlu wraz z naszą szkołą w dniu 20 listopada 2023 r. W konkursie udział wzięło 23 uczniów.

            Wyniki  konkursu:

            klasy IV - VI

            I miejsce - Julia Janus kl. IV, Julian Cupryś kl. V

            II miejsce - Patrycja Gromek kl. VI, Klaudia Wasilewska kl. VI

            III miejsce - Milena Skowron kl. VI

            wyróżnienie - Patrycja Ślączka kl. V, Rozalia Zaleska kl. V

            klasy VII - VIII

            I miejsce - Natalia Czekaj kl. VII

            II miejsce - Maja Jaworska kl. VII, Karolina Hadam kl. VII

            III miejsce - Marianna Wróbel kl. VIII

             

        • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ W PRZEDSZKOLU
          • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ W PRZEDSZKOLU

          • „Małe radości i drobne gesty życzliwości są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności!”

            21 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Życzliwości i Pozdrowień pod hasłem „Nie proś świata, aby się zmienił na lepsze, to ty zmień się pierwszy!"”. Idea Światowego Dnia Życzliwości narodziła się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych. Dzień Życzliwości to dzień dobrych uczynków, pozytywnej atmosfery i serdeczności. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. W tym dniu świętowali wszyscy. Już z samego rana wysłuchaliśmy wierszy i piosenek w wykonaniu naszych starszych kolegów z klas I-III, rozmawialiśmy o tym, jak okazywać sobie nawzajem dobroć, koleżeństwo i uprzejmość, a także kulturalnie odnosić się do rówieśników i dorosłych. Odarowywaliśmy się uśmiechami, ciasteczkami życzliwości, uczestniczyliśmy w integracyjnych zabawach koleżeńskich. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment by przypomnieć sobie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, dobrze, że tu jesteś, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.

        • AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
          • AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

          • 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzruszający montaż słowno-muzyczny pod tytułem „Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska” przygotowali uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem p. Agaty Szczęch,  p. Moniki Borowiec-Zegar oraz p. Bogusława Barana.
            Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Później młodzi artyści przedstawili program artystyczny,    w którym przypomnieli nam jakże trudny czas w historii naszego kraju i uświadomili nam, że powinniśmy być wdzięczni naszym bohaterom, że dziś możemy żyć w wolnym kraju. Akademię wzbogacał piękny śpiew naszych młodych, utalentowanych artystów, którzy zaśpiewali pieśni, które były podkreśleniem rangi tego święta. Uczniowie zebrali zasłużone brawa i gratulacje od publiczności.

            Na zakończenie Pan Dyrektor wygłosił krótkie przemówienie oraz wręczył dyplomy i nagrody uczniom, którzy zajęli wysokie miejsca w konkursach szkolnych.
            W dniu 11 listopada, nasi młodzi artyści wzięli również udział w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości i wystąpili ze swoim programem artystycznym w Kościele Parafialnym w Lubeni. Wzruszający występ uczniów został nagrodzony gromkimi brawami.
             

        • 250. ROCZNICA POWOŁANIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
          • 250. ROCZNICA POWOŁANIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

          • Rok 2023 jest dla polskiej edukacji oraz całego środowiska oświatowego szczególnie istotny. 14 października mija 250 lat od utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i zarazem w Europie państwowej centralnej władzy oświatowej. Nasza szkoła upamiętniając ten jubileusz zorganizowała wystawę fotografii i dokumentów szkolnych z dawnych lat.
             

        • DZIEŃ PRAW DZIECKA
          • DZIEŃ PRAW DZIECKA

          • To coroczne wydarzenie ma na celu podkreślenie znaczenia ochrony i rozwoju najmłodszych członków społeczeństwa. Dzień ten obchodzony jest 20 listopada - data nie jest przypadkowa - to rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1989 roku.To szczególne święto jest okazją do refleksji nad prawami dziecka. Konwencja o Prawach Dziecka jest jednym z najważniejszych dokumentów międzynarodowych, które definiują prawa i wolności dzieci. Tego dnia dzieci z zaangażowaniem poznawały swoje prawa, nie zapominając również o obowiązkach. 

        • KONKURS HISTORYCZNY
          • KONKURS HISTORYCZNY

          • 7 listopada 2023 r. odbył się w naszej szkole konkurs ph. "250. rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej". Wzięło w nim udział 12 uczniów z klas IV - VII.

            Wyniki przedstawiają się następująco:

            I miejsce – Jakub Solecki kl.5

            II miejsce – Rozalia Zaleska kl.5

            III miejsce – Julian Cupryś kl.5

            Wyróżnienie – Aleksander Filip kl.4

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

             

             

        • KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY
          • KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

          • Konkurs odbył się 19 października 2023. Udział w nim wzięło 6 uczniów naszej Szkoły. Uczniowie pisali test wiedzy na temat życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II i byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy 4-6 i 7-8.

            Wyniki przedstawiają się następująco:
            Kategoria klas 4-6
            I miejsce Jakub Solecki klasa 5
            II miejsce Rozalia Zaleska klasa 5
            III miejsce Julia Spiss klasa 4
            IV miejsce Julian Cupryś klasa 5

            Kategoria klas 7-8
            I miejsce Natalia Czekaj klasa 7
            II miejsce Maja Jaworska klasa 7

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy, otrzymali oni pamiątkowe dyplomy a na wiosnę w nagrodę czeka ich wycieczka śladami Jana Pawła II na Podkarpaciu.

             

        • PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ "SZKOŁO POMÓŻ I TY"
          • PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ "SZKOŁO POMÓŻ I TY"

          •  Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”, której organizatorem jest Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z Gdyni.

            We wrześniu otrzymaliśmy pakiet cegiełek – pomocy naukowych. Każda osoba mogła się przyłączyć do akcji i poprzez zakup cegiełek pomóc podopiecznemu fundacji. Cegiełki rozprowadzali przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu, można było je zakupić w cenie 5 zł za sztukę. Szkoła zabrała kwotę 284 zł, która zostanie wpłacona na konto fundacji.

            W tym roku pomagaliśmy 10 – letniemu Fabianowi Czechowskiemu, który od urodzenia cierpi na autyzm wczesnodziecięcy oraz padaczkę. Środki zgromadzone podczas zbiórki zostaną przekazane na jego specjalistyczną rehabilitację.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!

            Szkolne Koło Wolontariatu

             

             

        • OBSERWACJE MIKROSKOPOWE
          • OBSERWACJE MIKROSKOPOWE

          • W naszej szkole w ramach zajęć dodatkowych z biologii, a także podczas lekcji biologii uczniowie  prowadzą obserwacje mikroskopowe. W trakcie takich zajęć  uczniowie  poznają  szczegóły budowy  tkanek zwierzęcych, roślinnych oraz innych niewidocznych "gołym okiem’’ organizmów. Jednak znacznie większą przyjemność sprawia samodzielne wykonanie preparatu do obserwacji. W ramach zajęć uczniowie mogli wykonać samodzielnie preparaty mikroskopowe i zobaczyć co kryją w sobie liście cebuli i jak wyglądają komórki  ludzkiego nabłonka. Obserwacje mikroskopowe zarówno obiektów żywych jak i martwych to ciekawa forma przyswajania wiedzy i zarazem świetna zabawa.

            Jak widać lekcje biologii wcale nie muszą być takie nudne 😊