• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Tego dnia dzieci brały udział w zabawach, konkursach, tańcach. Były też drobne upominki, pamiątkowe dyplomy, fotobudka oraz słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że dzieci będą miło wspominać ten wyjątkowy dzień.

• AKCJA "SZKOŁO POMÓŻ I TY"

• Po raz kolejny nasza szkoła włącza się w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących.  W tym roku pomagamy 10 – letniemu Fabianowi Czechowskiemu, który od urodzenia cierpi na autyzm wczesnodziecięcy oraz padaczkę. Środki zgromadzone podczas zbiórki zostaną przekazane na jego specjalistyczną rehabilitację.
            Od 25 września 2023 r. przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu  na przerwach w sali nr 11 będą sprzedawać cegiełki w cenie 5 zł.
            Zebrana darowizna zostanie przekazana na konto Fundacji Pomóż i Ty. Zachęcamy do włączenia się w akcję. Pamiętajmy dobro powraca.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• Po wakacjach, pełnych słonecznych chwil, nadszedł czas powrotu do szkoły.  Z tej okazji montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Moniki Borowiec – Zegar oraz p. Bogusława Barana, który został poprzedzony mszą świętą odprawioną w naszym kościele.
            W tym uroczystym dniu byli z nami również zaproszeni goście: Wójt Gminy Lubenia, pan  Adam Skoczylas oraz wizytator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, pani Elżbieta Wolan.  Przybyli goście złożyli całej społeczności szkolnej moc gorących życzeń na ten nowy rok pracy a pani wizytator odczytała dodatkowo list Podkarpackiego Kuratora Oświaty, pani Małgorzaty Rauch.
            Pan Dyrektor Marcin Szpond życzył wszystkim uczniom owocnej pracy w nowym roku szkolnym a nauczycielom  - satysfakcji z wykonywanej pracy. Po uroczystej akademii, uczniowie spotkali się z wychowawcami w swoich salach.

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2023/2024 życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy. Niech zdobyta wiedza będzie waszą trampoliną do osiągania sukcesów, a środowisko szkolne miejscem bezpiecznym, miłym, do którego będziecie uczęszczać z radością.