• PROGRAM MEGA MISJA

• W tym roku szkolnym Nasza Szkoła znalazła się w gronie szkół biorących udział w programie Mega Misja, pod patronatem Fundacji Orange.
            Mega Misja, czyli cyfrowa edukacja w szkole i świetlicy szkolnej. To nieodpłatny, ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. Celem Mega Misji jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów, to program nowoczesnej edukacji, który pomaga dzieciom odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym uczniowie pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty.

Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej.
            W naszej Szkole program realizowany będzie w ramach zajęć prowadzonych na świetlicy, przez cały rok szkolny. Dlatego do udziału zachęcamy przede wszystkim uczniów przebywających po lekcjach na świetlicy szkolnej. Prosimy o zapisy u wychowawców poszczególnych klas lub u wychowawcy świetlicy Pani Natalii Krupy. Osoby chcące wziąć udział w programie zobligowani są do posiadania zgody rodziców/ opiekunów prawnych na udostępnianie wizerunku.

• WYCIECZKA KLAS I - III DO RZESZOWA

• Dnia 8.09.2022r. uczniowie klas I – III  wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa.

Uczniowie kas I – II odwiedzili Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. W czasie wycieczki brali udział w zajęciach edukacyjnych na temat  bezpieczeństwa w sytuacjach mogących wywołać pożar, oraz zachowania w czasie pożaru. Każdy uczestnik wycieczki założył mundur strażacki i hełm, by wcielić się w rolę prawdziwego strażaka. Następnie obejrzeli prezentację multimedialną na temat  bezpieczeństwa przeciwpożarowego, uczyli się zasad bezpiecznego obchodzenia się z ogniem, prawidłowego zgłaszania informacji o wypadku, utrwalili znajomość numerów alarmowych. Uczniowie zwiedzili wszystkie pomieszczenia znajdujące się na terenie jednostki, obejrzeli nowoczesny sprzęt wykorzystywany w czasie różnych akcji ratunkowych.
            W tym czasie uczniowie z kasy III odwiedzili kino i obejrzeli film pt,. "Pies  w rozmiarze XXL”. Śledząc burzliwe przygody bohatera, dowiedzieli się, że w każdej rodzinie najważniejsze jest to, by wszyscy jej członkowie wzajemnie się wspierali, a rodzice pozwalali dzieciom spełniać marzenia.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/23

• 1 września w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Straszydlu miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Uroczystości szkolne poprzedziła msza św. odprawiona w tutejszym kościele, a po niej nastąpiła część oficjalna już w szkole. Z programem artystycznym zatytułowanym ,,Witaj szkoło!” wystąpili uczniowie kl.VI. Z tęsknotą w głosie żegnali wakacje, a w sposób humorystyczny przedstawili, jaki model życia szkolnego, prowadzenia lekcji najbardziej odpowiadałby uczniom. Nie zapomnieli też o swoich młodszych kolegach z klasy pierwszej, którym udzielili wielu cennych rad.
            Pan dyrektor Marcin Szpond życzył uczniom, aby ten rok był pełen sukcesów i spokojnej, wytężonej nauki, a nauczycielom - satysfakcji z wykonywanej pracy.
            Po uroczystości uczniowie spotkali się w salach ze swoimi wychowawcami.
            Wszystkim uczniom życzymy, aby nauka była dla Was prawdziwą przyjemnością. Niech szkoła będzie dla Was miejscem bezpiecznym, przyjaznym i fascynującym. Samych sukcesów w roku szkolnym 2022/2023 i wielu wartych zapamiętania chwil.

• SPOTKANIA Z RODZICAMI

• Dyrektor szkoły informuje, że 12 września 2022r. (poniedziałek) odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami. Wszystkie formalności związane z różnego rodzaju opłatami (ubezpieczenie, składka na Radę Rodziców itp.) należy uiścić u wychowawcy już na tym spotkaniu. W związku z koniecznością wyboru trójek klasowych obecność wszystkich rodziców jest obowiązkowa.

Harmonogram spotkań przedstawia się następująco:

klasa I – M. Pięta - godz. 17:00 sala nr 16

klasa II – M. Kucab – godz. 18:00 sala nr 14