• WARSZTATY "MŁODY BIOLOG"

• 19-stego stycznia bieżącego roku do naszej szkoły zawitała grupa studentów z Koła Naukowego Przyrodników Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy przeprowadzili dla uczniów naszej szkoły warsztaty biologiczno-chemiczne pt:,, Młody Biolog’’. Udział w warsztatach wzięli uczniowie klas: 5, 7 oraz 8. W trakcie zajęć uczniowie wraz ze studentami  mieli okazję odkrywać ciekawy świat nauk biologicznych oraz  łączyć  teorię z praktyką. Było niezwykle ciekawie i  inspirująco. Taka forma  lekcji biologii  to prawdziwa przyjemność dla uczniów. Serdecznie dziękujemy studentom z Uniwersytetu Rzeszowskiego  za przeprowadzenie  fascynujących zajęć. Mamy nadzieję, że takich form lekcji będzie więcej w naszej szkole.

• NOC BIOLOGÓW

• 12.01.2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ósmej edycji Nocy Biologów w  Uniwersytecie Rzeszowskim. Podczas tego wydarzenia  uczniowie mieli okazję odkryć fascynujący świat biologii, zdobywając praktyczną wiedzę i doświadczenie w trakcie warsztatów biologicznych, a także mieli możliwość wzięcia udziału w wykładach, wystawach i grach biologicznych.

W linku krótka relacja z tego wydarzenia:

• BAL KARNAWAŁOWY PRZEDSZKOLAKÓW

• Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. W salach przedszkolnych można było spotkać między innymi: wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności przedszkolacy mieli możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych oraz do zdjęcia grupowego. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki wszyscy z wielką ochotą rozpoczęli pląsy i tańce. Do wesołej zabawy zachęcały również panie wodzirejki. Były „tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”, ,,krasnoludek” i inne. Jednym słowem zabawa na 102! Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Nasze przedszkolaki z wielkim żalem opuszczały salę balową. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz pysznego poczęstunku. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

• Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. Starszaki zaprezentowały Jasełka. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.