• WIGILIA W PRZEDSZKOLU
          • WIGILIA W PRZEDSZKOLU

          • 21 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilię Bożego Narodzenia. W salach przedszkolnych dzieci dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, a następnie zasiadły do pięknie przystrojonych stołów w sali gimnastycznej, na których czekały świąteczne dania. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania. Starszki przedstawiły inscenizację "Boże Narodzenie w leśnej stajence", którym wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Pan Dyrektor złożył nauczycielom i dzieciom świąteczne życzenia. Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci czuły zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

        • MIKOŁAJKI W PARKU TRAMPOLIN
          • MIKOŁAJKI W PARKU TRAMPOLIN

          • W tym roku, aby spotkać Św. Mikołaja w szkole uczniowie klasy 4, 5 i 7 wybrali się dzień wcześniej 5 grudnia do Parku Trampolin Grawitacja w Rzeszowie, by w klasowej atmosferze, na sportowo spędzić dzień. Po udanej zabawie udaliśmy się do Galerii Milenium Hall: zjeść coś i kupić drobne upominki. Wyjazd był bardzo udany, zimowa aura panująca na dworze pomogła poczuć zbliżający się świąteczny czas!
             

        • FINAŁ PODKARPACKIEGO KONKURSU "LITERATURA I DZIECI"
          • FINAŁ PODKARPACKIEGO KONKURSU "LITERATURA I DZIECI"

          • W dniu 7 i 8 grudnia 2023 roku w sali widowiskowej WDK w Rzeszowie odbyły się finałowe prezentacje artystyczne w ramach Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci ph. „Uśmiechnięte wiersze, wesołe piosenki…”
            Szczególne miejsce w konkursie  zajmowała twórczość Pani Stanisławy Kopiec, poetki z Lubeni, autorki wielu tomików wierszy dla dzieci.
            Jury  oceniało dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa, kreacje aktorskie i ogólny wyraz artystyczny.
            Ogromny sukces odniosły uczennice naszej szkoły. Iga Zając recytując wiersz Stanisławy Kopiec pt: „Leszczynowe wąsy” zajęła drugie miejsce, a Nadia Rogóz w piosence: „Żona kaktusa” miejsce trzecie. Za swój przepiękny występ dziewczyny otrzymały gromkie brawa od publiczności. Jesteśmy z nich bardzo dumni!!! Ogromne gratulacje!!!

            Warto zaznaczyć, że finałowe prezentacje w WDK poprzedzały eliminacje rejonowe w Domu Kultury w Tyczynie, gdzie zaprezentowało się łącznie 14 uczniów z naszej szkoły. W kategorii recytacja wyróżnienie otrzymały wówczas: Julia Spiss i Emilia Wacek.
             

        • TENIS STOŁOWY - ZAWODY POWIATOWE
          • TENIS STOŁOWY - ZAWODY POWIATOWE

          • W dniu 11 grudnia 2023 roku w Błażowej odbyły się powiatowe drużynowe zawody w tenisie stołowym w ramach Igrzysk Młodzieży.

            W rywalizacji udział wzięły drużyny ze szkoły w Straszydlu, Kąkolówce, Lecce, Mrowli, Lubeni, Bratkowicach, Chmielniku.

            Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Kamil Gromek i Arkadiusz Fornal.

            Po bardzo zaciętej grze ostatecznie chłopcy uplasowali się na miejscu czwartym.

            Klasyfikacja turnieju:

            I miejsce – SP w Kąkolówce

            II miejsce – SP w Lecce                              

            III miejsce – SP w Lubeni

            IV miejsce – SP w Straszydlu

            V miejsce – SP w Chmielniku

            VI miejsce – SP w Bratkowicach

            VII miejsce – SP w Mrowli

             Wszystkim zawodnikom gratulujemy !

          • MIKOŁAJKI W KLASACH I-III

          • Od samego rana dzieci kręciły się po korytarzu ubrane na czerwono w pięknych mikołajkowych czapkach. Po długim oczekiwaniu i nadsłuchiwaniu dzwoneczków uczniowie doczekali się wizyty Mikołaja. Zapewne zimowa aura panująca za oknem ułatwiła Mikołajowi szybkie dotarcie do szkoły. Dzieci przywitały upragnionego gościa uśmiechami na twarzy i wzruszeniem. Zaprezentowały wierszyki, piosenki a także obiecały, że będą grzeczne. Mikołaj przywiózł worek pełen prezentów, obdarował wszystkich upominkami i słodkościami. Dopisywały nam w tym dniu humory i dało się poczuć świąteczny nastrój. To był urokliwy i ciekawy dzień. Przy okazji tego święta dowiedzieliśmy się także kiedy Mikołaj obchodzi imieniny, że jest to dzień kiedy wspominamy świętego, który był biskupem – Mikołaja z Miry. Jak głosi historia Mikołaj całe życie pomagał biednym i pokrzywdzonym, był bardzo pobożny i szlachetny. Współczesny Mikołaj odbiega od wizerunku pierwowzoru. Dziś święty Mikołaj odziany jest w czerwony strój, przybywa do nas saniami z reniferami i uszczęśliwia dzieci prezentami. My także mamy otwarte serca na pomoc i jak co roku wspomagamy akcję „Mikołaj dla Hospicjum”.

        • WYCIECZKA KLAS I-III DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ
          • WYCIECZKA KLAS I-III DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ

          • Dnia 7 grudnia udaliśmy się na obchody święta Strzelców Podhalańskich, które łączyło się z Dniem Otwartych Koszar przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Z zaszczytem przyjęliśmy zaproszenie od pułkownika Rafała Forysia. Na terenie Jednostki Wojskowej odbyły się pokazy uzbrojenia i sprzętu wojskowego, które zostały zaplanowane z myślą o najmłodszych uczestnikach. Mieliśmy możliwość zapoznać się z dużą ilością wyposażenia i ekwipunku wojskowego. Poznaliśmy akcesoria do wspinaczki wysokościowej i z żołnierską werwą pokonywaliśmy pionową ścianę pod czujnym okiem i asekuracją instruktorów. Młodzież mogła uczyć się zasad reanimacji i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pozaglądać do pojazdów wojskowych oraz strzelać z karabinków i poczuć się choć na chwilkę prawdziwym żołnierzem. Wzięliśmy także udział w uroczystym Apelu wraz z władzami województwa, miasta Rzeszowa, służbami mundurowymi. Wszyscy razem z dumą i honorem odśpiewaliśmy hymn narodowy Polski.

            Na zakończenie wycieczki postanowiliśmy odwiedzić Mikołaja w Świątecznym Miasteczku na rzeszowskim Rynku. Upamiętniliśmy nasz wyjazd w zimowej aurze piękną fotografią pod gigantyczną, błyszczącą choinką.

             

        • ELIMINACJE REJONOWE KONKURSU "LITERATURA I DZIECI"
          • ELIMINACJE REJONOWE KONKURSU "LITERATURA I DZIECI"

          • Dnia 17.11.2023 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie odbyły się eliminacje rejonowe Konkursu „Literatura i dzieci”. W tym roku nosił on hasło „Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki”. Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów z klas I-VI. Wystąpili oni w dwóch kategoriach - recytacja i piosenka. Rywalizacja pośród uczestników była bardzo zacięta, a przez gęste sito eliminacji następujący uczniowie naszej szkoły nominowani zostali do finału konkursu:

            - w kategorii recytacja w grupie wiekowej klas I-III: Iga Zając z klasy II

            - w kategorii piosenka w grupie wiekowej klas IV-VI: Nadia Rogóz z klasy IV

            Ponadto dwie uczennice klasy IV, Julia Spiss i Emilia Wacek zostały wyróżnione w kategorii recytacja.
            Serdecznie gratulujemy sukcesów!

            W przerwie pomiędzy kolejnymi częściami eliminacji zainteresowani uczniowie mieli możliwość relaksacji i rozładowania stresu wykonując prace plastyczne. Nasze reprezentantki ochoczo brały w nich udział.
             

        • WIZYTA MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU
          • WIZYTA MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

          • 6 grudnia przedszkolaków odwiedził długo wyczekiwany gość - Św. Mikołaj, przynosząc wspaniałe prezenty. Wizyta Mikołaja w przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Już od rana towarzyszyła nam atmosfera radości oraz nutki niepewności, czy aby na pewno byliśmy grzeczni przez cały rok. Zaraz po śniadaniu zebraliśmy się w sali, by podczas wspólnych zabaw i śpiewu oczekiwać tajemniczego przybysza w czerwonej czapce z długa brodą i workiem pełnym prezentów. Mikołaj swoje przybycie obwieścił dźwiękiem dzwonka. Przedszkolaki ubrane w czapki Świętego Mikołaja bardzo ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenki, wyrecytowały wierszyki. Każde dziecko złożyło obietnice, iż kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne. Św. Mikołaj wszystkich obdarzył prezentami i obiecał, że za rok na pewno przedszkolaków odwiedzi. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku....

        • DRUGI KIERMASZ MIKOŁAJKOWY
          • DRUGI KIERMASZ MIKOŁAJKOWY

          • Książka to zawsze świetny prezent!

            Dziś, w towarzystwie Świętego Mikołaja, klasa 8 zainaugurowała Drugi Kiermasz Mikołajkowy. Czyli sprzedaż książek we współpracy z Księgarnią w Tuliszkowie*.

            Na kiermaszu mogą kupić książki i młodsi uczniowie, i ci starsi. Bogaty asortyment: książek, malowanek, repetytoriów jest na każdą kieszeń, gdyż najtańsze pozycje można zakupić już od 3,90 zł. Wiele z nich porusza tematykę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

            Drugi Kiermasz Mikołajkowy usytuowany jest na przeciw sali bibliotecznej. Sprzedaż prowadzą uczniowie klasy 8 rozwijając swoje kompetencje miękkie.

            Zapraszamy codziennie, od trzeciej przerwy (tj 10.35  - 10.45) przez kolejne dwie przerwy międzylekcyjne do 12.40.

            Kup dla siebie, kup dla bliskich….. Książka to zawsze świetny prezent!

            Zapraszamy i zachęcamy do obejrzenia propozycji kiermaszowych

            Klasa 8, wraz z Wychowawczynią oraz Opiekunem Biblioteki Szkolnej

            * 10% kwoty sprzedanej w naszej szkole Księgarnia w Tuliszkowie przeznacza na książki dla naszej placówki. W taki sposób możemy także wzbogacać księgozbiór biblioteki szkolnej.

             

        • MIKOŁAJ DLA HOSPICJUM
          • MIKOŁAJ DLA HOSPICJUM

          • Kolejny rok braliśmy udział w akcji zbiórki darów na paczki mikołajowe dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie. Uczniowie, nauczyciele i rodzice bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem gromadzili różnorodne artykuły, które doręczyliśmy do hospicjum. Wierzymy w to, że nasza bezinteresowna pomoc może spowodować, aby świat nieuleczalnie chorych dzieci nabrał kolorów i radości. Szkolne Koło Wolontariatu składa podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie w dzieleniu się dobrocią z innymi.

        • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

          • Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Z tej okazji przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały również historię ich święta i bawiły się do znanych misiowych przebojów, wykonały ciekawe prace plastyczne. Po obiedzie udały się do miejsca, gdzie misów co nie miara, a mianowicie do biblioteki, gdzie poznały wielu misiowych bohaterów literackich. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwie, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

          • KONKURS "JESIENNY WIANEK"

          • Podczas długich, jesiennych wieczorów, w zaciszu domowym powstały niezwykle barwne wianki, które ozdobiły szkolny korytarz. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Wianki były piękne i kolorowe, wszyscy wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Wszystkie  dzieci, które brały  udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody. Mamy nadzieję, że wspólna zabawa z rodzicami przy zbieraniu darów jesieni i robieniu wianków dostarczyła dużo radości. Dziękujemy za zaangażowanie.

        • ANDRZEJKI W KLASACH I-III
          • ANDRZEJKI W KLASACH I-III

          • Jest taki jesienny dzień w roku, kiedy dni są coraz krótsze, zmierzch zapada wcześniej, zaczynamy odpalać świeczki i przelewamy wosk przez klucz. Ten wieczór to oczywiście Andrzejki. Przypadają one na noc pomiędzy 29 a 30 listopada czyli w wigilię świętego Andrzeja. To wieczór wróżb i magii, jednak niech nas nic nie zmyli, to święto wywodzi się z kultury chrześcijańskiej. Dawniej wierzono, że w tym szczególnym okresie na ziemi pojawiają się duchy, które są w stanie objawić nam przyszłość. Za pomocą patrona niezamężnych kobiet, czyli świętego Andrzeja, miały się one dowiedzieć, kiedy mogą się spodziewać swojego ślubu oraz kto zostanie ich wybrankiem serca. W dzisiejszych zabawach biorą udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dlatego wszyscy uczniowie tego dnia celebrowali to święto. W  rytmach muzyki oddawali się swobodnym pląsom na parkiecie, a starsi uczniowie umilali nam czas wróżąc i przepowiadając przyszłość. Wszystkim towarzyszyła dobra zabawa, radość i  uśmiech.

        • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ W KLASACH I-III
          • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ W KLASACH I-III

          •  Bogactwem człowieka są: uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo"        (P.Bosmans)

            Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypadający na 21 listopada obchodziliśmy bardzo wyjątkowo. To święto, które na dobre zagościło w naszych szkolnych kalendarzach. W tym dniu cała społeczność szkolna jednoczyła się by celebrować uprzejmość, poznać wartość miłych gestów czy słów. Dobre uczynki "DAJĄ MOC"- potrafią sprawić, że świat staje się lepszy, wrażliwszy, jest miejscem pełnym życzliwości i wzajemnego szacunku. Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej przygotowali radosną akademię. Dowiedzieliśmy się, że empatia, czułość, współczucie i wrażliwość procentują, a dobro, które damy bliźniemu zawsze do nas powróci. Tego dnia częściej uśmiechaliśmy się do siebie, byliśmy mili i uprzejmi, pomagaliśmy sobie wzajemnie. Robiliśmy dobre uczynki i piękne rzeczy. Pan dyrektor ukoronował uczennice, które zostały wybrane na Królowe Życzliwości. Zostały nimi w tym roku: Estera Zaleska, Iga Zając i Izabela Miąsik. Z zaszczytem przez cały dzień uczennice nosiły korony na głowie. Uczniowie klas I-III wzięli również udział w konkursie plastycznym pod hasłem Przyjaźń to magia" wykonując oryginalne prace plastyczne. Zwycięzcy w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody. I miejsce Kacper Wilk z kl.III, II miejsce Iga Zając z kl. II, III miejsce Wiktoria Jakubczyk z kl. II Wyróżnienie Szymon Kozieł z kl. III

            Życzliwość jest kluczem do bycia lepszym człowiekiem. Chcemy być lepszymi osobami dlatego podjęliśmy Challenge 30 dniowej Życzliwości. Codziennie w serduszkach zapisujemy co dobrego zrobiliśmy dla siebie i innych.                                                                                                 

        • AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
          • AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

          • 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzruszający montaż słowno-muzyczny pod tytułem „Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska” przygotowali uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem p. Agaty Szczęch,  p. Moniki Borowiec-Zegar oraz p. Bogusława Barana.
            Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Później młodzi artyści przedstawili program artystyczny,    w którym przypomnieli nam jakże trudny czas w historii naszego kraju i uświadomili nam, że powinniśmy być wdzięczni naszym bohaterom, że dziś możemy żyć w wolnym kraju. Akademię wzbogacał piękny śpiew naszych młodych, utalentowanych artystów, którzy zaśpiewali pieśni, które były podkreśleniem rangi tego święta. Uczniowie zebrali zasłużone brawa i gratulacje od publiczności.

            Na zakończenie Pan Dyrektor wygłosił krótkie przemówienie oraz wręczył dyplomy i nagrody uczniom, którzy zajęli wysokie miejsca w konkursach szkolnych.
            W dniu 11 listopada, nasi młodzi artyści wzięli również udział w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości i wystąpili ze swoim programem artystycznym w Kościele Parafialnym w Lubeni. Wzruszający występ uczniów został nagrodzony gromkimi brawami.