• Grupa młodsza

•       Oddział młodszej grupy przedszkolnej to miejsce zabawy i nauki dzieci 3-4- letnich, który liczy 25 dzieci. Zajęcia odbywają się w ciepłej i przyjemnej atmosferze w poczuciu zrozumienia, bezpieczeństwa i akceptacji. Nad rozwojem ruchowym, manualnym, intelektualnym i emocjonalno-społecznym pracuje wykwalifikowana kadra nauczycieli i opiekunów przez 5 godzin. W oddziale przedszkolnym realizowane są zadania, które wynikają z obszarów edukacyjnych określonych w podstawie programowej.

W pracy z dziećmi szczególną uwagę poświęcamy na integrację, nawiązywanie bliskich i serdecznych kontaktów oraz odnajdywanie swojego miejsca w grupie. Wiele uwagi poświęcamy na wyrabianie u dzieci samodzielności. Działania nasze wpływają pozytywnie na wyciszenie i zdyscyplinowanie grupy. Rozwijamy zainteresowania, pozytywne zachowania, zamiłowania do zabaw ruchowych na świeżym powietrzu, przekazujemy wiedzę o zdrowym stylu życia. Uczymy się swobody wypowiedzi, poznajemy opowiadania, wiersze, inscenizujemy piosenki tańcem i ruchem, zapoznajemy się z instrumentami muzycznymi, a wrażliwość muzyczną kształtujemy poprzez  zabawy rytmiczne, słuchanie muzyki i śpiewanie piosenek. Sprawności manualne doskonalimy podczas zajęć plastycznych i technicznych, a  dziełami naszej sztuki chwalimy się wywieszając prace w galerii ku pociesze naszych bliskich.

Celem ukierunkowanej pracy działalności przedszkola jest przygotowanie dziecka do osiągnięcia dojrzałości szkolnej.

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

6.30-8.00

Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci. Kontakty indywidualne. Obserwacje pedagogiczne.

8.00-8.30

Zabawy integrujące grupę. Zabawy i ćwiczenia ruchowe.

8.30-9.00

Przygotowanie do śniadania. Czynności samoobsługowe. Śniadanie.

9.00-10.00

Realizacja zadań edukacyjnych z całą grupą zgodnie z tematyką programową. Zajęcia kierowane inspirowane przez nauczyciela: aktywność poznawcza, językowa, plastyczna, muzyczna, ruchowa i zdrowotna.

10.00-11.00

Gry i zabawy na świeżym powietrzu. Spacery i obserwacje przyrodnicze.

11.00-11.30

Przygotowanie do obiadu. Obiad I i II danie.

11.30-11.50

Odpoczynek ze słuchaniem muzyki relaksacyjnej. Czytanie literatury dziecięcej.

11.50-13.00

Zabawy i gry dydaktyczne. Zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci. Gry i zabawy ruchowe w sali lub na placu zabaw. Ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich potrzeb i możliwości. Prace porządkowe w kącikach zainteresowań. Rozchodzenie się dzieci.