• Projekty unijne

•  Nasza szkoła uczestniczyła w następujących projektach unijnych:

PROJEKT UNIJNY "PRZEDSZKOLE W SZKOLE"

W roku szkolnym 2013/2014 realizowano projekt, w ramach którego zmodernizowano istniejące oddziały przedszkolne.
          Zakres wsparcia obejmował następujące zadania:
          1. Organizacja placu zabaw - zakup wyposażenia i montaż.
          2. Dostosowanie pomieszczeń do potrzeb dzieci oraz zakup wyposażenia do utrzymania czystości w salach.
          3. Wyposażenie sal i szatni w meble, zabawki, pomoce dydaktyczne, artykuły plastyczne, zakup i montaż zabezpieczeń na grzejniki oraz zakup sprzętu ICT.
          4. Organizacja „Bajkowej Sali Zabaw”- adaptacja korytarza szkolnego i zakup wyposażenia.
          Zrealizowany projekt przyczynił się do poprawy warunków funkcjonowania istniejących oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej oraz przygotował do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym.
          Modernizacja oddziałów przedszkolnych przyczyniła się również do likwidacji barier w dostępie do edukacji przedszkolnej, a tym samym umożliwiła wyrównanie szans edukacyjnych dzieci nieobjętych wychowaniem przedszkolnym.

PROJEKT "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ"

W roku szkolnym 2006/2007 nasza szkoła otrzymała nowoczesną pracownię komputerową współfinansowaną przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach projektu "Pracownie komputerowe dla szkół". Szkoła otrzymała 10 stanowisk komputerowych dla uczniów wraz z oprogramowaniem, serwer dla pracowni wraz z monitorem, drukarkę laserową, skaner, projektor multimedialny, komputer przenośny, głośniki, słuchawki i urządzenia sieciowe. Wszystkie komputery połączone są w sieć komputerową z dostępem do Internetu.

Sprzęt jest nowoczesny, zapewniający doskonałe warunki pracy zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Dzięki pozyskanej pracowni nauczyciele mają możliwość wykorzystania komputera na swoich przedmiotach. Efektem tego są ciekawe lekcje wychodzące naprzeciw powszechnej edukacji informatycznej społeczeństwa.