• Nasze prace

Znalezione obrazy dla zapytania zajęcia świetlicowe

Świetlica jest szczególnie wymagającym miejscem, jeżeli chodzi o prowadzenie zajęć. Dzieci i młodzież są po lekcjach lub przed nimi. Czasami są bardzo zmęczeni lub po prostu chcieliby wreszcie mieć spokój. Zachęcenie ich do skorzystania
          z proponowanej oferty aktywności nie jest więc łatwe dla wychowawcy w świetlicy. Wprowadzenie elementów zaczerpniętych z pedagogiki zabawy, socjoterapii powoduje przełamanie niechęci u dzieci.Charakter działalności świetlicy jest wolny od systemu lekcyjnego co stwarza atmosferę rozwijającą prawidłowy i wszechstronny rozwój osobowości dzieci. Świetlica zapewnia opiekę uczniów po zajęciach lekcyjnych w miłym i bezpiecznym otoczeniu. Zajęcia świetlicowe rozwijają kreatywność, która prowadzi do umiejętności kierowania sobą. Dziecko w świetlicy musi mieć czas na odpoczynek po wysiłku umysłowym oraz czas na kontakty z rówieśnikami poprzez zabawę, rozmowy oraz współdziałanie w realizowaniu powierzonych zadań. Umiejętność współżycia grupie ważna jest nie tylko w dzieciństwie, ale ma wpływ na dorosłe życie. Zajęcia świetlicowe ćwiczą logiczne myślenie, wypowiadanie się, rozwijają fantazję i wyobraźnię twórczą oraz zainteresowania.